בן 40 נולד וגדל בקריית גת. כיום גר באילת ובתל אביב, בזוגיות עם ג'ני המהממת.

שי הוא המנהל האמנותי של ה"חוויה האתנית" במתנ"ס יעלים.

שי הוא במאי, כוריאוגרף, רקדן מחונן, דיווה לא נורמלית וכובש טיק טוק ואינסטגרם.

מה אילת בשבילך?
אילת בשבילי כילד ונער היתה עיר של חופשה ובילויים. כשהתבגרתי קצת, התרחקתי מהעיר כי חו"ל יותר עניין אותי. גם כאשר עלתה ההצעה לעבוד כאן, ממש התלבטתי כי היתה לי בעיה להתחבר לעיר. היה לי כאן חוסר בחיי לילה ומופעים אבל אני חייב להודות שלאחרונה אני ממש מתחבר לשקט שיש כאן. הריחוק הגיאוגרפי שמקיף אותי בתחושה של בית, ההרים מסביב שנותנים לי בטחון והים שנותן תחושה של חופש. ממש התחלתי ליהנות ממה שהעיר מציעה לי. אני עדיין לא אילתי מלא אבל אני בהחלט בתהליך.

מה מיוחד באילת?
האנשים. הקהילה פה מאוד מיוחדת, ממש משפחה, זה מה שמחזק אותי. זה משהו שלא רואים במקום אחר.

מה המתנ"ס עבורך?
בית. אני נכנס לכאן אני מרגיש בית. סביבה תומכת ומרגשת יש כאן רוח צעירה ומאוד רעננה שנותנת לי השראה וכייף גדול להגיע לכאן.

מה הדבר הכי מטורף שעשית כאן בשנה האחרונה?
המופע האחרון.
לאלו מכם שלא ראו, מופע "סינמה טייק" היה המופע הראשון שהחוויה האתנית העלתה ב LIVE- בכל הרשתות. מופע המציג קטעים נבחרים מהסרטים הישראליים הישנים והטובים (סרטי בורקס ולא רק) בעיבודים ייחודיים ובשילוב קטעי זמר, מחול ותיאטרון. נכנסתי לשלושה תפקידים, שחקן, מנחה ובימאי. זה היה מאתגר.
העלינו לא מזמן הצגה מרוקאית "אלדוניה דלרנאווי". ההצגה נגעה בילדות שלי בקריית גת. חלמתי על ההצגה הזו הרבה זמן ואני שמח שהצלחתי להגשים את החלום כאן. שילוב של עבודה וטעם של פעם.

מה לקחת מהמתנ"ס לחיים האישיים שלך?
הגישה שלי לאומנות. מפה למדתי להתאים את האומנות שלי לסביבה שאני נמצא בה. אני כל יום לומד איך אני יכול להתחבר יותר. החוויה האתנית היא מאוד אותנטית ומשמרת שורשים ואני מאוד חדשני בגישה שלי. אני לומד איך לשלב בין השניים.

קורונה....
ספר לנו על השבועיים הראשונים של הקורונה
הייתי בהלם. היינו ממש תוך כדי עבודה ובהתחלה התייחסנו לזה בקלות דעת. זה הקפיא אותנו וממש ניסיתי לתפעל את עצמי אומנותית. ניסיתי לא ליפול בהשראה שלי, באומנות שלי.

מה היה לך הכי חסר?
הריקוד שלי. החיבור לאנשים. אני בנאדם מאוד מחבק ואוהב. אני אוהב לרקוד עם אנשים ופתאום אני רוקד לבד בבית. כמה שאני אוהב את ג'ני שלי, השתגעתי להיות בין ארבעה קירות רק איתה, זה היה מאתגר. התחלתי למצוא נחמה ברשתות החברתיות, זה פשוט נתן לי אור.

מה למדת מהקורונה?
צריך לעצור ולנשום. צריך להתייחס לכל דבר ברמה שלו. לא להקל דעת או להעלים עין וכן להיות עירני לסביבה. אני חושב שאני הרבה יותר סבלני היום. הזמן שישבתי בבית נתן לי להיות סבלני ומכיל כלפי אנשים ובכלל.

לפני 10 שנים - מה היית רוצה להיות כשתהיה גדול?
רציתי להיות הכי גדול בתחום המחול, היום אני יכול להגיד לך שהדברים השתנו.

אז מה היום?
אני רוצה להקים קרן פרטית שתחזק את התרבות בישראל. הקרן הזו תממן אירועים ומופעים לאמנים. זה מאוד חסר לי, צריך כאן יותר תרבות אני רוצה להוביל קרן פילנטרופית שתקדם את זה, שלא תהיה תלויה בדבר ותעצים את הרוח האומנותית.

מה התחביבים שלך?
לבשל ולרקוד כמובן. לרקוד זה לנשום.

מה עושה לך את זה באנשים?
וואי... תמימות ונאיביות. כולנו נולדנו ילדים תמימים. יש פה אנשים שהם תמימים ונאיבים יש להם טוב, במיוחד לגבירות (של החוויה) שמזכיר לי את הורים שלי. אין כזו תמימות בתל אביב. זו לא נאיביות של טיפשות, זו נאיביות של טוב לב. באנשים תמימים לא קיים רוע, וגם אם הוא יוצא זה לא מכוון.

מה השיעור הכי חשוב שלמדת כאן?
שי מתרגש מהשאלה... וואו העבודה עם הקהילה. זה כל כך שונה מהסקטור הפרטי. הגישה, המתודיקה, שיטת לימוד - הכל השתנה בזכות העבודה במתנ"ס. גם בסקטור הפרטי אומרים לי שהשתניתי, אני יותר עדין יותר רגיש. זה לימד אותי המון על עצמי. ובנוסף כשאני כאן עם הנשים המבוגרות של החוויה זה נתן לי שיעור חשוב במה שקשור להורים שלי, ההערכה שלי אליהם ממש גדלה בזכות העבודה כאן.

מה המאכל שאתה הכי אוהב?
אמאללל'ה... אני אוהב כל כך הרבה אבל הכי הכי מופלטה

ספר אחרון שקראת?
"דרבוי" של נעמי יצחק הלוי
כל כך התרגשתי, כאילו כתבו את הספר בבית שלי.

מקום מועדף באילת?
חוות הגמלים!
מקומות בילוי - "שאטו" ו"המבשלה"
מסר לאומה
רק לאהוב... רק אהבה. תעצרו, תסגרו את העיניים ואז תפתחו ותסתכלו למעלה. כמעט כל היום אנו מסתכלים למטה - בטלפון הנייד, בהליכה, בשירותים, במקלחת, בישול... תמיד אנחנו מסתכלים למטה.
תסתכלו למעלה - הנוף יותר יפה, הצבעים יותר יפים למעלה, השמים נותנים לנו חיוך תמיד.

שי שלנו היקר, כל שיחה אתך מלאה ברגש ותחושה שיש תמיד איך לעשות טוב מסביב, אתה מלא בהשראה ותודה לאל ולשוש שהביאה אותך לעיר הקסומה שלנו.

שי סוזאנה

צוות יעלים